मन्त्रीले गरे अन्तर्रक्रिया कार्यक्रम उद्घाटन

५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार १९:०८ मा प्रकाशित (1 महिना अघि)
पुनहिल संवाददाता
गण्डकी प्रदेश कानुन सञ्चार तथा प्रदेशसभा मामिला मन्त्रालयले बेनी नगरपालिकामा आयोजना गरेको स्थानिय तहको कानुन निर्माण तथा कार्यान्वयन सम्बन्धी एक दिने अन्तरक्रियामा सम्बोधन गर्न कानुन, सञ्चार तथा प्रदेशसभा मामिला मन्त्री बिन्दुकुमार थापा बेनी अाएका छन । अन्तरक्रियामा सम्बोधन गर्दै जनताले सहज रुपमा न्याय पाउन हुनु पर्ने बताए । मन्त्री थापाले भने, ‘स्थानिय तहमा भएका न्यायीक समितिहरुले सहज तरिकाले काम गर्नका लागि सहज तबरले काम गर्ने वातावरणका बनाउनु पर्छ ।’ बेनी नगरपालिकाकी उपमेयर सञ्जु बरुवालले न्यायिक समितिमा रहने कर्मचारी पनि कानुन फिल्डकै नहुँदा काम गर्न असजिलो  भएकाे बताइन  । बेनी नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत छविलाल सुवेदीले स्थानियतह, प्रदेश र संघले गर्ने काम एउटै देखिदा समस्या भएको बताए । सुवेदीले उदाहरणा दिए, ‘बजार अनुगमन संघीय सरकारले, प्रदेश सरकार र स्थानीय सरकारले पनि गर्ने काम भित्र हुँदा अन्यौल भएकाे छ ।’ कार्यक्रममा मेयर हरिकुमार श्रेष्ठले कार्यकाल सकिनै लाग्दा कानुनका विषयमा वल्न मन्त्रालय छलफलमा अाएकाे भन्दै संघिय सरकारले पठाएको नमुना कानुनलाई हेरेर बनाएका स्थानीय कानुन कार्यान्वयनमा जटिलता अाएकाे बताए ।