म्याग्दीमा राष्ट्रिय जनगणनाको तयारी तिव्र

१९ चैत्र २०७७, बिहीबार १७:४० मा प्रकाशित (2 हप्ता अघि)
पुनहिल संवाददाता

म्याग्दीमा राष्ट्रिय जनगणनाको तयारी तिव्र पारिएको छ । देश संघीयतामा गएपछि पहिलो पटक जनगणना हुँदैछ। वैशाख २६ गतेदेखी सुपरभाइजर र जेठ २५ गतेदेखी गणकहरु घरघरै पुगेर विवरण संकलन गरिँदैछ।

त्यसैविच  जिल्ला जनगणना कार्यालयले जिल्ला स्तरिय जनगणना सचेतना गाेष्ठी अायाेजना गरेकाे छ । गाेष्ठीमा जिल्ला शिक्षा विकास तथा समन्वयन इकाइका प्रमुख दलबहादुर थापाले जनणनाकाे महत्व र प्रकृयाका विविध पक्षमा र जिल्ला जनगणना अधिकृत घनश्याम सापकाेटाले जनगणनामा प्रयाेग हुने शब्दहरुमा कार्यपत्र पेश गरेका थिए । कार्यपत्रमा पुननिर्माण प्राधिकर कार्यान्वयन इकाइ प्रमुख अाकाक्षा रिजाल र डेकबहादुर बानियाले टिप्पणाी गरेका थिए ।

त्यसैगरी कार्यक्रममा काग्रेसका माधव रेग्मी समेत जातिय एव सामाजिक सघसस्थाका अाधा दर्जन ब्यिक्तीले जातिय तथा धार्मिक सस्थाले वलपुर्वक चलाएकाे अभियानले उत्तरदाता प्रभावित हुन सक्ने भन्दै सचेत गराएका थिए ।

जिल्ला जनगणना कार्यालयले अान्तरिक ब्यवस्थापनमा जुटेकाे जनाएकाे छ । राष्ट्रिय जनगणना सञ्चालन तथा व्यवस्थापन  गर्न प्रमुख जिल्ला अधिकारीको संयोजकत्वमा जिल्ला स्तरीय समिती गठन गरिएको  छ। त्यसैगरी सवै स्थानीय तहमा पनि ब्यवस्थापन समिति गठन भएका छन ।