म्याग्दी क्याम्पस भर्ना हुन प्रवेश परिक्षा उत्तिर्ण हुनु पर्ने

१० फाल्गुन २०७७, सोमबार १९:२९ मा प्रकाशित (5 महिना अघि)
पुनहिल संवाददाता

जिल्लामा उच्च शिक्षा दिने पुरानो शैक्षिक धरोहर म्याग्दी क्याम्पसमा स्नातक तहमा भर्ना हुन प्रवेश परिक्षा उत्तिर्ण गर्नु पर्ने भएको छ ।
अन्र्तराष्ट्रिय शैक्षिक मापदण्ड अनुसारको गुणस्तर सुनिश्चितता प्रत्यायोजन (क्यूएए) मान्यता प्राप्त गरेको म्याग्दी क्याम्पसले आफ्नो गुणस्तर कायम राख्न स्नातक तहमा प्रवेश परिक्षा प्रणाली सुरु गरेको जनाएको छ ।
‘क्याम्पस प्रवेशकै चरणमा विद्यार्थीको ल्याकत हेर्न, विषय छनौटमा प्रश्ट पार्न र विद्यार्थीमा ड्रपआउट रोकी अध्ययनलाई नियमित गर्न प्रवेश परिक्षा आवश्यक परेको हो’ म्याग्दी क्याम्पस प्रमुख गोरखबहादुर जिसीले भने, ‘अव म्याग्दी क्याम्पस भर्ना हुन न्युनतम २.१ जिपिए ल्याएको हुनु पर्ने छ ।’
त्यसैगरी क्याम्पसले स्नातक तहमा खुल्ला विषयहरु ब्यवस्थापन तर्फ विविए, मानविकी तर्फ विएसडब्लु र शिक्षा शास्त्र संकाय तर्फ विआईसिटिइ थप गर्न त्रिवीमा सम्बन्धन लिन लागेको बताएको छ । त्यसकालागी कम्प्युटर ल्याव समेतको पूर्वाधार तयारी अवस्थामा राखिएको क्याम्पस प्रशासनले दावी गरेको छ ।
सामुदायीक प्रयासमा संञ्चालित अघि ०४८ सालमा मानविकी तथा सामाजिकशास्त्र अन्र्तगत प्रविणता प्रमाणपत्र तहबाट पढाई सुरु गरेको म्याग्दी क्याम्पसले स्नातकमा मानविकी, ब्यवस्थापन र शिक्षा संकाय तथा स्नाकोत्तर तहमा एमविए (मास्टर अफ विजनेस स्टडिज) विषयमा पढाई गर्दै आएको छ ।