आज:  | Sat, 02, Jul, 2022

मोना बेल्जियका संस्थापक शिव बरुवालको एनआरएन सचिवमा उम्मेदवारी घोषणा

१ आश्विन २०७६, बुधबार १५:५४ मा प्रकाशित (2 बर्ष अघि)
पुनहिल संवाददाता
म्याग्दी, १ असोज । आगामी अक्टोवर १५–१७ मा काठमाण्डौमा आयोजित गैहृआवसीय नेपाली संघको नवौं अर्न्तराष्ट्रिय महाधिवेशनमा शिवकुमार बरुवालले अर्न्तराष्ट्रिय समवन्यय परिषदको सचिव पदमा उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन । हाल एनआरएन युरोप संयोजक रहेका बरुवाल वेल्जियमकालागी १०१६ देखी २०१८ कालागी नेपाली पर्यटन दुत हुन । म्याग्दी प्रवासी नेपाली संघ बेल्जियमका संस्थापक अध्यक्ष रहेका बरुवाल प्रवासी नेपालीका विभिन्न फोरम र मोर्चामा सकृय छन । सन् २००२–२००५ सम्म हिमालय सोसाईटी बेल्जियमको महासचिव रहेका शिवकुमार बरुवाल २००५–००७ सम्म एनआरएन वेल्जियमका संस्थापक सदस्य, २००७–२०११ सम्म म्याग्दी प्रवासी नेपाली संघ (मोना)का संस्थापक अध्यक्ष रहेका थिए । २०११–२०१३ एनआरएन वेल्जियमका महासचिव, २०१३–२०१५ एनआरएन आईसिसि सदस्य बनेका बरुवाल २०१७–२०१९ एनआरएन युरोप संयोजकमा सकृय छन । एनआरएन युरोप संयोजकको भुमिका जिम्मेवारीपूर्वक निर्वाह गरेका शिव वरुवालले भने, ‘प्रवासमा आर्जन गरेको सीप, ज्ञान र धनलाई लगेर मातृभुमिमा सेव ागर्न अग्रजहरुले सुरु गरेको अभियानलाई दृढतापूर्वक आत्मसाथ गर्दै विश्वभर छरिएर रहेका एनआरएनलाई संस्थामा आवद्ध गराउन, एनआरएनका समस्या पहिचान गरी समाधानकालागी पहल गर्न र नेपालको समृद्धीमा हातेमालो गर्न अन्तराष्ट्रिय समन्वय परिषदको सचिव पदमा उम्मेदवारी दिएको हुँ ।’ उनले थपे, ‘एनआरएन अभियान र अन्य सामाजिक अभियानबाट आर्जित ज्ञान र दक्षतालाई एनआरएन अभियान र मातृभुमिको भविश्य निर्माणमा खर्च गर्न चाहन्छु ।’