आज:  | Tue, 05, Jul, 2022

न्यू वेष्टपोइन्ट पहिलो, माउण्ट एभरेष्ट दोस्रो

२५ असार २०७६, बुधबार ११:५० मा प्रकाशित (2 बर्ष अघि)
पुनहिल संवाददाता
म्याग्दी, २५ असार ।सदरमुकाम बेनीमा बुधवार सम्पन्न विद्यालय स्तरिय पाँचौ ‘राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड’ प्रतियोगितामा १३ स्वर्ण, ११ कास्य र ३ रजत पदकसहित न्यू वेष्ट पोईन्ट आवसीय माध्यामिक विद्यालय विजेता भएको छ ।१० स्वर्ण, ९ कास्य र २ कास्य पदकले पछ्याउँदै माउण्ट एभरेष्ट आवसीय मावि उपविजेता बनेको छ । सामुदायीक विद्यालयहरुबाट प्रकाश माविले ७ स्वर्ण, २ कास्य र १ रजत पदक सहित तेस्रो स्थानमा चित्त बुझाएको छ ।प्रतियोगितामा ४ स्वर्ण र १ कास्यसहित वेष्टपोईन्टका इश्वर सेन्चुरी र सोही विद्यालयकी आईसा केसीले ३ स्वर्ण जितेर प्रतियोगिताका उत्कृष्ट खेलाडी बने । संघिय संरचना अनुसार नगर/गाउँपालिका स्तरमा संञ्चालन गरिएको प्रतियोगिताबाट पहिलो र दोस्रो भएका विद्यालय र खेलाडी विच जिल्ला तहमा प्रतिस्पर्धा गराईएको हो ।राष्ट्रपति शिल्ड प्रतियोगिताको मुख्य आकर्षण मानिने भलिवल खेलमा छात्रा तर्फ बेनी नगरपालिकाका माउण्ट एभरेष्ट आवसीय माविलाई ३–१ सेटमा पराजित गरी अन्नपूर्ण गाउँपालिकाको ज्ञानप्रकाश माध्यामिक विद्यालय पहिलो भएको छ । त्यसैगरी छात्र भलिवल तर्फ मंगला गाउँपालिकाको मंगला माध्यामिक विद्यालयलाई ३–१ सेटमा पराजित गरी बेनीको माउण्ट एभरेष्ट आवसीय मावि पहिलो भएको छ ।प्रतियोगितामा छात्र/छात्रा भलिवल, एथलेटिक्स तर्फका छात्र/छात्रा एक, दुई, चार, आठ सय र पाँच हजार मिटर दौड, एक/एक तथा चार/चार रिले दौड, सटफुट, हाईजम्प, लङ्गजम्प, ट्रिपलजम्प र मार्सल आर्टसका विभिन्न खेल समावेश थियो । प्रतियोगितामा पहिलो, दोस्रो र तेस्रो हुने बिद्यालयले क्रमश शिल्ड, प्रमाण–पत्र, मेडल र नगद १५ हजार, १२ हजार र ९ हजार नगद हात पारे ।‘गण्डकी प्रदेशका सवै जिल्लामा नगर/गाउँपालिकाबाट विद्यालय सहभागी भएपनि विद्यालयलाई नै पहिलो, दोस्रो बनाउने निर्णय भएकोले सोही निर्णय अनुसरण गरिएको हो । कसै प्रति आग्रह/पूर्वाग्रह गरेका छैनौं’ आयोजक जिल्ला खेलकुद विकास समितिका अध्यष कृष्णकुमार विश्वकर्माले भने, ‘खेलकुद परिषदको निर्देशन अनुसार अर्पझट जिल्ला स्तरिय प्रतियोगिता गराउनु परेकोले खेलाडीहरुले तयारी गर्न पाएनन । सवै विद्यालयमा वर्खे विदा भएकोले खेलाडीलाई मेलापातबाट ल्याउनु पर्दा विद्यालयलाई केही समस्या परेको हो ।’