आज:  | Sat, 25, Jun, 2022

म्याग्दीका निर्मल पुर्जा चढे अन्नपूर्णको हिमाल

११ बैशाख २०७६, बुधबार ०१:४७ मा प्रकाशित (3 बर्ष अघि)
पुनहिल संवाददाता
म्याग्दीको अन्नपूर्ण गाउँपालिका, ३ दानाका निर्मल पुर्जाले सोही गाउँपालिका, ४ नारच्याङमा अवस्थित संसारको दशौं ८ हजार ९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण प्रथम (८०९१मी) हिमालको वैशाख १० गते सफल आरोहण गरेका छन ।वेलायति सेनाको जागिर छोडेर ७ हजार मिटर अग्ला संसारका सवै १४ हिमाल आरोहण गर्न ‘प्रोजेक्ट पोसिवल १४/७’ मिसनमा निक्लेका आरोही निर्मल पुर्जा सहित ३१ जना आरोहीले मंगलवार दिउँसो ३.५० बजे अन्नपूर्ण प्रथम हिमालको उत्तरपश्चिम मोहडाबाट सफल आरोहण गरेका हुन ।आरोहण ब्यवस्थापन गरेको सेभेन समिट ट्रेकर्सका अनुसार यस सिजनको पहिलो आरोहण टिमले संसारको दशौं ८ हजार ९१ मिटर अग्लो अन्नपूर्ण प्रथम (८०९१मी) समिट गर्नेमा नेपाली १७ जना, चिनिया ४ जना, जापानी २, अमेरिकी, नेर्वे, मलेशिया, रसिया, स्वीजरल्याण्ड, वेलायती, दक्षिण केरियाली, टर्कीका १–१ जना रहेका छन । थप ५ जनाबढी आरोहीहरु अन्नपूर्ण हिमालको उत्तरपश्चिम मोहडाको वेस क्याम्पमा अनुकुल मौषमको प्रतिक्षामा रहेको पनि कम्पनीका डाईरेक्टर छिरिङ दावा शेर्पाले बताए ।

Nirmal Purja MBE: “Project Possible – 14/7”