आज:  | Fri, 01, Jul, 2022

जातीय विभेद अन्त्यका लागि साझा प्रयास

१ फाल्गुन २०७५, बुधबार १६:१६ मा प्रकाशित (3 बर्ष अघि)
पुनहिल संवाददाता

सामाजिक समस्याको रुपमा विद्यमान जातिय छुवाछुत र भेदभावको अन्त्य गर्न साझा प्रयासको थालनी गरिएको छ ।

संयुक्त दलित राजनीतिक संघर्ष समितिको आयोजनामा मंगलबारदेखि अन्नपूर्ण गाउँपालिका, २ ठूलोबगरमा जारी दलित जनप्रतिनिधि तथा अगुवा भेलामा जातिय छुवाछुत र भेदभावको अन्त्य गर्न साझा अभियान थाल्न छलफल सुरु गरिएको छ । भेलाकालागी अन्नपूर्ण गाउँपालिकाले आर्थिक सहयोग गरेको छ । गाउँपालिका प्रमुख डमबहादुर गर्वुजाले उदुघाटन गरेको भेलाको उदुघाटन गरेका थिए ।

‘कानुनले अपराध मानेको छुवाछुत, जातीय विभेद र दुव्र्यवहार विरुद्ध ब्यवहारमै प्रयास आवश्यक छ’ अध्यक्ष पुनले भने, ‘नेतृत्व, ब्यक्तित्व र आर्थिक क्षमताको विकास गरीले विभेद अन्त्य गराउन गाउँपालिका अग्रसर रहन्छ ।’

भेलामा नेकपाका स्थानीय नेता सुवास विश्वकर्मा, गापाका हरिकृष्ण आचार्य, गापा सामाजिक विकास समितीका संयोजक ओमप्रकाश फगामी, कार्यपालिका सदस्य थमबहादुर बिक, बिष्णु परियार समेतले समाजमा विद्यमान जातिय छुवाछुत र विभेदका विभिन्न घट्नाको चर्चा गरे र

विहिवारसम्म चल्ने भेलामा संयुक्त दलित राजनीतिक संघर्ष समिति म्याग्दीका अध्यक्ष बलबहादुर विश्वकर्माको अध्यक्षता, बालकुमार लामिछानेको स्वागत र प्रेम परियारको सञ्चालन गरेको कार्यक्रममा दलित अगुवा टेकबहादुर विश्वकर्मा, मनबहादुर चर्माकार, याम किसान लगायतले सहजिकरण गरेका गर्ने कार्यक्रम छ ।